FAQ

najczęściej zadawane pytania


odpowiadamy z  przyjemnością

 

Kto organizuje wycieczki zamieszczane na stronie Continental Travel?
Wybieramy dla naszych Klientów najkorzystniejsze propozycje z obszernej bazy ofert różnych organizatorów – najważniejszych na rynku biur podróży.

Sami także jesteśmy organizatorami – zarówno wycieczek po Lubelszczyźnie (lubelskiewycieczki.pl), jak i zagranicznych. Ponadto organizujemy wyjazdy grupowe.

Czym się różnią wycieczki prezentowane przez Was od tych na stronie ich organizatorów? Czy ceny są inne?
Niczym się one nie różnią, ceny także są dokładnie takie same. Jedyna różnica polega na tym, że doradzamy naszym Klientom spośród ogromnej bazy ofert różnych organizatorów. Wybieramy sprawdzone przez nas hotele.
Czy Wasze ogłoszenia są aktualne?
Staramy się na bieżąco uaktualniać oferty, jednak trzeba mieć świadomość, że organizatorzy mogą je zmienić z dnia na dzień.
Co oznaczają terminy „first minute” i „last minute”?
Wycieczki „first minute” kupuje się z dużym, najczęściej kilkumiesięcznym, wyprzedzeniem. Dzięki temu można dokładnie zaplanować swoją wymarzoną wycieczkę i skorzystać z różnych bonusów i udogodnień, jakie zawierają oferty.

Wycieczki „last minute” są odpowiednie dla osób nie mogących zaplanować urlopu z tak dużym wyprzedzeniem, lub po prostu tych stawiających na spontaniczność w swoich podróżach. Takie wycieczki bywają tańsze. Trzeba liczyć się jednak z tym, że są to ostatnie miejsca.

Jakiego rodzaju wycieczki oferujecie?
Na pewno każdy znajdzie u nas coś dla siebie. Oferujemy wycieczki zarówno zagraniczne, jak i na terenie naszego kraju, wypoczynkowe i objazdowe, z dojazdem samolotem, autokarem, własnym, a także wyjazdy grupowe.

Zachęcamy do kontaktu i umówienia się na spotkanie w celu dopasowania oferty – dane kontaktowe naszego biura znajdują się w zakładce “Kontakt”.

Osobna strona z ofertą organizowanych przez nas wycieczek po Lubelszczyznie to lubelskiewycieczki.pl

Jaką mam gwarancję, że będę zadowolony z kupionej u Was wycieczki?
Współpracujemy z najlepszymi na rynku organizatorami i potrafimy dopasować ofertę do indywidualnych potrzeb Klienta na podstawie obszernej bazy organizatorów.

W przypadku wycieczek, które organizujemy my, dokładamy wszelkich starań, aby poziom zadowolenia Klienta był jak najwyższy, jest to dla nas zawsze priorytet. Współpracujące z nami firmy transportowe, piloci i przewodnicy świadczą usługi na najwyższym poziomie.

Dodatkowo oferujemy usługę transportu na lotnisko i pomocy na lotnisku.

Czy mogę zarezerwować wycieczkę nie kupując jej od razu?
Tak, w wielu przypadkach jest to możliwe, jednak trzeba się liczyć z tym, że taka rezerwacja wstępna ma określoną ważność, a po jej upływie nie zawsze możemy zagwarantować takie same warunki ze względu na ciągłe zmiany, jakie zachodzą w ofertach.
Co z dodatkowymi atrakcjami podczas zagranicznego wyjazdu? Mogę je u Was dokupić?
Szczegółowe informacje dotyczące tzw. wycieczek fakultatywnych znajdują się zwykle na stronie konkretnego organizatora, lub, jeśli to my jesteśmy organizatorami wycieczki, u nas.
Co jeśli po kupieniu wycieczki rozmyślę się, albo nie będę mógł pojechać?
Na wypadek niemożności skorzystania z wykupionej oferty zawsze proponujemy dokupienie ubezpieczenia od rezygnacji z podróży, które na pewno zapewni poczucie komfortu i bezpieczeństwa.
Czy wykupując u Was wycieczkę będę ubezpieczony?
Oczywiście. Nasi Klienci są zawsze objęci ubezpieczeniem turystycznym, zarówno na wycieczkach organizowanych przez inne biura podróży zgodnie z jego warunkami, jak i wycieczkach organizowanych przez nasze biuro.
Czy mogę u Was kupić ubezpieczenie jeśli wybrałem wycieczkę z innego biura, albo wyjeżdżam na własną rękę?
Oczywiście, umożliwiamy naszym Klientom zakup samego ubezpieczenia turystycznego.
Czy mogę u Was kupić bilet na samolot albo autobus?
Tak, oferujemy również sprzedaż biletów lotniczych i autokarowych.
Co z wizami? Załatwiam je na własną rękę, czy Wy się tym zajmujecie?
Podróżując do krajów, do których wymagana jest wiza, należy ją uzyskać na własną rękę, jednak my służymy pomocą w załatwieniu formalności.

Aktualne informacje dotyczące przepisów wizowych w danych państwach znajdują się na stronie Polak za granicą Ministerstwa Spraw Zagranicznych.